Autor Tema: 3D u HRVATA  (Posjeta: 2311 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline svalen28

• Hero Member
  • Spol: Muški
Odg: 3D u HRVATA
« Odgovori #15 u: 15.05.2014, 11:11 »
To znači da pređeš na olimpik ili na bicikl, tam se bar nekaj zna.!!

Offline zacman

• ȍlan sk.dubrava
  • Newbie
  • *
« Odgovori #16 u: 01.09.2014, 21:41 »
Novi sam na forumu pa pozdrav svima.
Ovim putem čestitke organizatorima 3D PRVENSTVO HRVATSKE PREZID- TRŠĆE 2014 na organizaciji, stazi i klopi  gj

Mislim da problem 3D u HRVATA u LB stilu nije je li naše takmičenje po ovim ili onim pravilima već da nas nema dovoljno a rezultatski smo  ispod europskog prosijeka.
Npr. Prvenstvo Hrvatske a u nekim kategorijama samo 1-3 takmičara koji su se okitili medaljama sa iznimno skromnim rezultatima npr. 84 boda za 3. mjesto, 87 bodova za 2. mjesto itd...
Koju onda težinu ima ta medalja kada u prosjeku fulaš više od 50% meta a osvojiš medalju. Uvedimo norme pa nek se zasluženo dođe do medalje. Zar bi bila sramota da se u nekoj kategoriji ne dodijele medalje ako su takmičari rezultatski debelo ispod prosijeka.

Siječam se prošle godine SISAK FITA Prvenstvo Hrvatske kada je u nekoliko kategorija bio samo 1 takmičar i postao je prvak Hrvatske a bodovno nije osvojio niti 50% od max. bodova.

Također mi je žao što je streličarstvo u HRVATA opčenito medijski jako slabo popračeno.

No dosta o negativnome, nadam se da će uskoro i kod nas 3D streličarstvo LB doživi procvat kao i u Sloveniji, Mađarskoj i Italiji sudeći po broju njihovih takmičara!

Offline icon

• Hero Member
« Odgovori #17 u: 02.09.2014, 10:34 »
Novi sam na forumu pa pozdrav svima.
Ovim putem čestitke organizatorima 3D PRVENSTVO HRVATSKE PREZID- TRŠĆE 2014 na organizaciji, stazi i klopi  gj
Pozdrav tebi novom na forumu ;)
Pridružujem se čestitkama, prekrasan turnir yourock
Mislim da problem 3D u HRVATA u LB stilu nije je li naše takmičenje po ovim ili onim pravilima već da nas nema dovoljno a rezultatski smo  ispod europskog prosijeka.
Npr. Prvenstvo Hrvatske a u nekim kategorijama samo 1-3 takmičara koji su se okitili medaljama sa iznimno skromnim rezultatima npr. 84 boda za 3. mjesto, 87 bodova za 2. mjesto itd...
Koju onda težinu ima ta medalja kada u prosjeku fulaš više od 50% meta a osvojiš medalju. Uvedimo norme pa nek se zasluženo dođe do medalje. Zar bi bila sramota da se u nekoj kategoriji ne dodijele medalje ako su takmičari rezultatski debelo ispod prosijeka.
Ovo što si naveo je OK, samo si zaboravio napomenuti da su u pitanju bila kategorija dugi luk seniorke i da je prva od njih puknula 165 što je svrstava među prvih 5 u kategoriji seniora ;)
Pravila su jasna, ako postoji više od tri natjecatelja u jednoj kategoriji, može se proglasiti državni prvak, što u konkretnom slučaju znači da pošto je u navedenoj grupi bila samo jedna natjecateljica iz Hrvatske, ona nije postala državni prvak.

Nije problem u sistemu natjecanja, već u natjecateljima, nitko tebi recimo, ne brani da se prijaviš na natjecanje i odpucaš svoje.
Niti jedno pravilo na svijetu neće ti pomoći da pukneš dobar rezultat ako nisi trenirao i pripremao se, to je naravno druga priča gdje si se pripremao , koliko, i tko te je korigirao i podučavao, ali to u ovom trenutku nije bitno.
Ako bi se uvela takva restrikcija i stavio prag na rezultate, nitko nebi organizirao natjecanja jer bi se i ovako mali broj natjecatelja prepolovio, a neznam tko bi bio spreman organizirati PH za 10 natjecatelja ;)
Siječam se prošle godine SISAK FITA Prvenstvo Hrvatske kada je u nekoliko kategorija bio samo 1 takmičar i postao je prvak Hrvatske a bodovno nije osvojio niti 50% od max. bodova.

Također mi je žao što je streličarstvo u HRVATA opčenito medijski jako slabo popračeno.

No dosta o negativnome, nadam se da će uskoro i kod nas 3D streličarstvo LB doživi procvat kao i u Sloveniji, Mađarskoj i Italiji sudeći po broju njihovih takmičara!
Kako sam već napomenuo, to sadašnji set pravila ne dopušta :
10.1.2.3. Za dodjelu medalja i proglašenje Prvakom Države potrebno je da su u toj kategoriji nastupila najmanje 3 (tri) streličara ili ekipe iz najmanje 2 (dva) kluba. U protivnom se dodjeljuju priznanja.

Što se tiče izlazaka na tekme i komparacije sa Slovenijom, Mađarskom i sl. to se stari moj uopće ne može usporediti, konkretno, bio sam ove godine na 7 tekmi u Sloveniji i na jednoj u Mađi i moram ti reći da na svakoj su na meti bile po dvije grupe što u brojkama ispadne da na svakoj, pa i najobičnijoj tekmi je bilo minimalno 150 streličara što je za naše uvjete utopija jer bi to značilo da na svaki field ili 3d bi trebalo izaći minimalno 30% svih registriranih streličara u Hrvatskoj , a znamo da je to čisti SF jer vidi se tko izlazi na tekme i tko radi, a tko je samo slovo na papiru koje popravlja inače katastrofalnu statistiku hrvatskog streličarstva ;)

Zašto je tomu tako, neznam!?, Pitaj ured saveza ili herr predsjednika što je zapelo i gdje je stalo sa realizacijom onako pompozno predstavljenog akcijskog plana koji je kao i naša statistika samo mrtvo slovo na papiru ;)

Offline strelicar

• Administrator
  • Hero Member
  • *
« Odgovori #18 u: 04.09.2014, 16:25 »
Tresla se brda rodio se miš...tako ja to vidim...

Offline svalen28

• Hero Member
« Odgovori #19 u: 04.09.2014, 16:57 »
Ma preuzeli retoriku političara, obečavali su brda i doline - sve za napredak streličarstva u hrvata a na kraju samo interesna skupina ko i obično. Na kraju je ovaj saziv saveza ispal totalna LAŽ.!!