Autor Tema: Long bow fita rules  (Posjeta: 1400 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline arap

• Sr. Member
  • Spol: Muški
Long bow fita rules
« u: 08.12.2013, 22:28 »
22.5.3. Arrow rest. If the bow has an arrow shelf, that shelf may be used as an arrow rest and it may be
covered with any type of[b] soft material, in the horizontal plane only[/b]. The vertical part of the shelf
may be protected by a hard material.

Ko mi može protumačiti ovo pravilo, možda sam u teškoj zabludi,ili mi moj engleski ne štima.
Meki materijal na horizontali ,,only", vertikal može sa tvrdim. Di je tu nepoznanica?
Izvod iz fita rules za LB
Da ne  bi bilo zlih jezika, ovo nema veze sa turnirom jucer, u smislu da su sudci lose odradili posao ili tako nesto, ili da sam zgubil jer je neko pucao ,,neispravnim lukom" zgubil sam jer je covjek bio bolji,sudci su dobro odradili svoj posao,i tako mi krsimo poprilican broj FITA pravila svijesno, da ne tusimo i ovako mali broj nas strelicara, samo me zanima jel sam pravilo dobro razumio, a netrazim da se i primjenjuje. Jedino ko misli pucat na kojem turniru u Sloveniji, to se pravilo tamo primjenjuje pa da nebi bilo iznenadjenja.
« Zadnja izmjena: 09.12.2013, 09:23 od arap »

Offline svalen28

• Hero Member
Odg: Long bow fita rules
« Odgovori #1 u: 09.12.2013, 09:17 »
Pređi više na neki normalni luk di su pravila jednostavnija. Nekad je bilo pravilo samo pogodit žuto a kak to nije nije bilo važno a danas se prvo izgubiš u papirima pa onda nemreš niš pogodit..!! ;)

Offline arap

• Sr. Member
« Odgovori #2 u: 09.12.2013, 09:33 »
Pravila se vecinom izmisljaju da bi neko opravdao svoj posao, nesto treba raditi pa najlakse mjenjati pravila, a sto se tice ,,normalnog luka" e i tu si u pravu, najvise pravila svaki cas se donose za LB, al za svaki drugi treba koliko toliko trenirati, mislim na sebe, a to nemogu, bio bi predugi spisak strelicara koji bi me ,,razguzili" stoga cemo sa necim normalnim jos malo pricekati. Vis prijatelju, nas pokojni prijatelj Kameni mi je poslje jednog turnira prisao i rekao mi da se ne  jeb.. bezveze sa kompaundom kad mi BB tako dobro ide. Bilo to poslje filda u Ogulinu. Eto vidis kak savjeti samo stizu :)

Offline dobrica

• Full Member
« Odgovori #3 u: 09.12.2013, 11:07 »
Štef, nemoj miješati nepoznavanje pravila s tim da su pravila na drugim lukovima jednostavnija. Nisu jednostavnija, ali da bi to shvatil, treba pravila znati ;)
« Zadnja izmjena: 09.12.2013, 11:31 od dobrica »

Offline svalen28

• Hero Member
« Odgovori #4 u: 09.12.2013, 13:39 »
 yourock

Offline Pista

• ȍlan sk.dubrava
  • Full Member
  • *
« Odgovori #5 u: 09.12.2013, 16:57 »
Arap-u pravu si potpuno,jbg ja sam prvi bil u prekršaju lol,skroz sam pozabil,ali isto tako se je pucalo sa TRRB ,što isto ne spada u našu kategoriju LB,kao što se i ne provjerava dužina luka.Isto tako je česta pojava na turnirima,pogotovo na 3D,gdje organizatori stavljaju kategoriju TRB,koja u 3D ne postoji.

Offline arap

• Sr. Member
« Odgovori #6 u: 12.12.2013, 18:31 »
Kao sto rekoh,nije vazno ko je a ko nije bio u prekrsaju,samo me je zanimalo da li sam ja pravilo tocno protumacio ili ne. Blesavo mi je bilo kad mi je receno (na turniru) da pravilo nije jasno napisano i da ga moze tumaciti ko kako hoce. Meni osobno ne smeta da se pojavi jos 100 TRLB-a i 100 TLB van pravila samo da nas ima sto vise.